Share |

OLS C1-Tytöt (2003-2004)

KAUSI 2016-2017

C_tytot.jpg

Kaudella 2016 - 2017 OLS C-tytöt koostuu pääsääntöisesti 2002 - 2004 syntyneistä tytöistä. Olemme muodostaneet ikäluokasta kaksi joukkuetta (Keltainen ja sininen), joilla pelaamme C tyttöjen aluesarjaa sekä D poikien leijonaliigaa.  Kauden aikana joukkue osallistuu lisäksi n. 3-4 turnaukseen ja perinteisesti kauden lopussa tehdään turnausreissu kovaan kotimaiseen tai ulkomaiseen turnaukseen :)

Joukkueissa on tilaa uusille pelaajille. Voit olla jo lajia harrastanut kokenut pallotaituri tai vasta lajin pariin tuleva motivoitunut pelaajan alku. Jos olet kiinnostunut pelaamisesta OLS C tytöissä, niin ota yhteyttä valmennukseen (Anttiin) ja tule rohkeasti kokeilemaan lajia harjoituksiin.

Pääset ilmoittautumaan joukkueeseen mukaan TÄSTÄ.

HARJOITUKSET

Maanantai: Ouluhalli Klo 19.30-21.00 (Juoksuharjoitukset)

Tiistai: Korpimetson koulu Klo 19.30-21.00

Keskiviikko: Kastellin B sali klo 16.30-18.30

Torstaina: Raatin sali klo 17.30-19.00

                 Nallisport klo 16.30-18.00

Perjantai: Kastellin A sali klo 18.00-19.30

Sunnuntai: Värtön liikuntasali klo 15.00-16.30


JOUKKUEEN TAUSTATIIMI (2016-2017)

Antti Kärkkäinen, valmentaja, karkkainen.antti@outlook.com 

Tuukka Lehtinen

Juice Mustonen

Iida Piira (maalivahtivalmennus)

Tervetuloa kannustamaan, pelaamaan tai vaan kokeilemaan harrastusta iloisessa joukueessa!

Käy tykkäämässä myös Facebookissa!